
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 29.2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 18 V |
| Breakdown Voltage | 20 V |
| Peak Pulse Current | 51.4 A |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
| Polarity | Unidirectional |
Stock: 1520
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37651
Ext.Price$0.37651
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37651 | $0.37651 |
| 10 | $0.35028 | $3.50280 |
| 25 | $0.32588 | $8.14700 |
| 50 | $0.30317 | $15.15850 |
| 100 | $0.27851 | $27.85100 |
| 300 | $0.25585 | $76.75500 |
| 500 | $0.23503 | $117.51500 |
| 1000 | $0.22719 | $227.19000 |
| 3000 | $0.21962 | $658.86000 |
| 5000 | $0.20894 | $1044.70000 |
